1. kolo extraligy v hádzanej mužov

11.09.2005 Celý región

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 20:29 (8:16)\r\nNajviac gólov: Tumidalský 4, Gruca a Pekár po 3, Huňady 3/3 - Faith 10/3, Farkašovský a Strapko po 6.
Rozhodcovia: Baďura, Dvorský
vylúčení: 5 - 4
ČK: 31. Farkašovský za faul na Kozlova, 35. Mazák za 3 vylúčenia (obaja Košice)
Pok. hody: 5/4 - 5/3
890 divákov.

Prešovčania prepadli na celej čiare, hlavne čo sa týka prístupu k zápasu. Domáci brankár Bražnyk síce zlikvidoval v úvode v priebehu jednej minúty dve sedmičky, no hrdinom prvého polčasu a vlastne celého zápasu sa stal aj tak jeho náprotivok Olejár, ktorý chytal ako z partesu a do prestávky mal 17 úspešných zásahov. Tatranci boli v útoku miestami bezradní, hostia profitovali z rýchlych brejkov. Prešovu svitla nádej na prípadný obrat hneď na začiatku druhého dejstva, keď rozhodcovia vylúčili streleckého lídra hostí Farkašovského. Lenže ani tento moment nevyviedol Košice z miery a s prehľadom si udržiavali bezpečný náskok. V 46. minúte za stavu 14:23 sa prešovskou halou ozýval piskot divákov, čo sa už dávno nestalo. Košičania tak vyrobili na úvod sezóny prekvapenie, keď u slovenského majstra zaslúžene zvíťazili.

MŠK SIRS Považská Bystrica - HC THP Topvar Topoľčany 32:26 (18:12)
MŠK SIRS: Baďura, Drápal - Opoldík, Krahulík 7, Zaťko 4, Toms 9/3, Maťaš 3, Straka 3, Mažár 3/1, Kozák J. 3
HC Topoľčany: Trtík P. , Matušík, Zachar, Bačík 2, Godál, Vlčko 6/2, Hodál, Trtík M. , Ševčík3/1, Masaryk 6, Handel, Klačanský 9/4, Šupčík, Rafael
Rozhodovali: VYDRA, ŠUBÁK